نقش بازار و بازاریابی در دولت توسعه‌گرا

نقش بازار و بازاریابی در دولت توسعه‌گرا

نقش بازار و بازاریابی در دولت توسعه‌گرا

مطالعه نقش دولت در فعالیت های بازاریابی و خط مشی بازرگانی دولت در این رابطه

مشخصات فایل

تعداد صفحات 23
حجم 0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی اقتصاد

توضیحات کامل

این مقاله می كوشد تا نقش بازار و بازاریابی را در دولت توسعه گرا بررسی كند. دولت و بازار دو نهاد اصلی هر نظام اقتصادی را تشكیل می‌دهند. ویژگی بازار آن است كه خواسته‌های متعارض عرضه‌كنندگان كالاها و خدمات یا منابع تولید و تقاضاكنندگان آنها را تعدیل كرده و هماهنگ می‌سازد و در شرایط رقابتی به تولید كارای محصول و تخصیص بهینه منابع و كالاها منجر می‌شود. این شرایط در اقتصاد متعارف رقابتی با شرایط رقابت كامل (همچون اطلاعات كامل، آزادی ورود و خروج به بازار و بی‌شمار بودن تعداد عرضه‌كنندگان و تقاضاكنندگان) حاصل می‌شود. به تعبیری دقیق‌تر، برخلاف تصور موجود درباره سازوكار بازار كه به جهت حاكمیت نفع شخصی در تعامل طرفین تقاضاكننده و عرضه‌كننده و دست نامرئی مورد اشكال واقع می‌شود، سازوكار بازار تنها در شرایط عادلانه شكل می‌گیرد و موفقیت بازارهای رقابتی (به یادداشت الف مراجعه شود) درواقع به جهت حاكمیت بخشی از معیارهای عدالت اجتماعی (نظیر اطلاعات كامل و شرایط یكسان) می‌باشد. تحت این شرایط است كه عرضه‌كننده یا تقاضاكننده قادر به اعمال قدرت در بازار نیست و از این جهت است كه اعمال قدرت در بازار از قبیل تعیین قیمت در حدی بالاتر از قیمت تعادلی بازار در برخی از كشورها جرم تلقی می‌گردد و قابل پیگرد قضایی است. 

فهرست مطالب

چكیده. 2

كلیدواژه. 2

مقدمه. 3

تاریخچه مطالعاتی بحث( پیشینه تحقیق). 3

بیان مسئله(حل بهینه مساله انحصار در دولت – بازار). 5

انحصار طبیعی.. 6

انحصار حاصل از منفعت‌جویی خصوصی.. 8

انحصار به واسطه مداخله مستقیم و غیرمستقیم دولت… 9

اهمیت و ضرورت بحث… 11

مبانی نظری… 12

الف) مروری اجمالی بر مكاتب مهم اقتصادی در این زمینه. 12

1- مكتب كلاسیك:12

2- مكتب اتریشی:12

3- مكتب كینز:12

4- مكتب پول‌گرایان:13

5- نظریه نئوكلاسیك و حدود دخالت دولت در اقتصاد:13

6- نظریه اطلاعات ناقص و دخالت دولت در اقتصاد:13

7- نظریه دولت رفاه و دخالت دولت در اقتصاد:14

8- نظریه نهادگرایی:14

9- نظریه سوسیالیسم بازار:14

ب) مقایسه تطبیقی دستاوردهای نظری… 15

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری (راهبردهای نظری). 19

منابع و مآخذ:20


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

بازاریابی بین المللی (International Marketing) | بانیک

۲۵ تیر ۱۳۹۱ – این مقاله بررسی میکند که چطور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی ظاهر شده و در راه جریان تاریخ اخلاقیات پیشرفت کرده است و بحثی را ارائه میکند که نقش و ارزش … و کار بینالمللی دارد و مهمترین توسعه در این رابطه انفجار فعالیت بازاریابی بینالمللی روی اینترنت و در ارتباط با ظهور شاهراه وسیع اطلاعات جهانی است.

ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی – فایل ناب

در این مقاله به ارائه مفاهیم بنیادی در بازاریابی بین المللی پرداخته شده است. این مقاله بررسی می کند که چطور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی ظاهر شده و در راه جریان تاریخ اخلاقیات پیشرفت کرده است و بحثی را ارائه می کند که نقش و ارزش یک رویکرد اخلاقی را به سوی بازاریابی در یک مکان بازار جهانی احاطه کرده است. در اصل در زمینه …

ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی | YOOZDL-II!

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ – دسته: مدیریت. فرمت فایل: doc. حجم فایل: 85 کیلوبایت. تعداد صفحات فایل: 20 … [دانلود] … در این مقاله به ارائه مفاهیم بنیادی در بازاریابی بین المللی پرداخته شده است. این مقاله بررسی می کند که چطور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی ظاهر شده و در راه جریان تاریخ اخلاقیات پیشرفت کرده است و بحثی را ارائه می کند …

ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی – فارس مقاله

۲۹ بهمن ۱۳۹۵ – بازاریابی بین المللی,نقش تحقیقات بازاریابی در بازاریابی بین الملل,بازاریابی بین المللی گردشگری,ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی – فارس مقاله,دانلود مقاله ، تحقیق و پروژه – فارس مقاله.

ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی |23199| دانشجوی …

۵ فروردین ۱۳۹۷ – ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی (23199):بازاریابی الکترونیکی بین المللی اینترنت ظهور اخلاقیات در بازاریابی بین المللی فرهنگ اخلاقیات بازاریابی بین المللی.

بانک مقالات تخصصی مدیریت,بازرگانی,اقتصاد – بازاریابی …

۲۱ مرداد ۱۳۸۹ – بازاریابی بین المللی. مفهوم بازاریابی دلالت دارد بر اینکه شرکتها نیاز دارند تا ترجیحات مختلف مشتری را راضی نمایند که مبتنی بر نیازها و خواستههای آنها است و همچنین باید تولید سود نمایند. از جمله مفاهیم اساسی در زمینه بازاریابی بین المللی اخلاقیات است. اخلاقیات بازاریابی در زمینه اخلاقیات کسب و کار که …

[PDF]اﻟﻤﻠﻠﯽ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﺑﯿﻦ International Marketing : ﻧﻮﯾﺴﻨﺪه آﺗﻨﺎ ﻃﻬﻤﺎﺳ

ﮔﺴﺘﺮده. اي ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ اﻧﻘﻼب ﻓﻨﺎوري اﻃﻼﻋﺎت. ﯾﮏ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﻋﻤﯿﻘﯽ را روي ﺟﺮﯾـﺎن ﮐﺴـﺐ و ﮐـﺎر ﺑـﯿﻦ. -. اﻟﻤﻠﻠﯽ دارد و ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺗﻮﺳﻌﻪ در اﯾﻦ راﺑﻄﻪ اﻧﻔﺠﺎر ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ روي اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ و در ارﺗﺒﺎط ﺑﺎ ﻇﻬﻮر ﺷـﺎﻫﺮاه. وﺳﯿﻊ اﻃﻼﻋﺎت ﺟﻬﺎﻧﯽ اﺳﺖ . ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ. ﻫﺎي ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﺑﯿ. ﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ و اﻫﻤﯿﺖ اﺧﻼﻗﯿﺎت. ﻫﺎﻓﻤﻦ. و ﺟﺮج. در ﺳﺎل. 1986. : ﻧﯿﺎز ﺑﺮاي ﻣﺨﺎﻃﺐ ﺳﺎﺧﺘﻦ ﻣﻮﺿﻮﻋﺎت اﺧﻼﻗﯿﺎت ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ ﻧﺎﺷﯽ از اﻓـﺰاﯾﺶ ﺑـﯿﻦ.

مقالات ISI اخلاق کسب و کار : 87 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

در میان بسیاری از کارشناسان و عموم مردم تعریف حداقلی از مفهوم اخلاق کسب و کار وجود دارد و همین که شرکت یا یک سازمان دروغ نگوید و اختلاس نکند و از رشوه استفاده نکند آن سازمان به اخلاق ….. بررسی آموزش اخلاق در برنامه های درسی روابط عمومی جهانی : تجزیه و تحلیل از توصیف برنامه های درسی بین المللی و مصاحبه با مربیان روابط عمومی.

[PDF]بازاريابي بين المللي

1. ﭼﺸﻢ. اﻧﺪاز. و ﭼﺎﻟﺶ ﺑﺎزارﻳﺎﺑﻲ ﺑﻴﻦ. اﻟﻤﻠﻠﻲ. 2. ﺗﻌﺮﻳﻒ. ﺑﺎزارﻳﺎﺑﻲ. ﺑﻴﻦ. اﻟﻤﻠﻠﻲ. 3. وﻇﺎﻳﻒ. ﺑﺎزارﻳﺎب. ﺑﻴﻦ. اﻟﻤﻠﻠﻲ. 5. ﻋﻨﺎﺻﺮ ﻗﺎﺑﻞ. ﻛﻨﺘﺮل. ﺑﺎزارﻳﺎﺑﻲ. 7. ﻋﻨﺎﺻﺮ ﻏﻴﺮ ﻗﺎﺑﻞ. ﻛﻨﺘﺮل. داﺧﻠﻲ. 8. ﺗﻌﺪﻳﻼت. ﻣﺤﻴﻄﻲ. ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز. 14 … ﻛﺎر و اﺧﻼﻗﻴﺎت. 146. آداب. و رﺳﻮم. ﻛﺴﺐ. و ﻛﺎر و اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ. 153. 6. ﻣﺤﻴﻂ. ﺳﻴﺎﺳﻲ. 157. ﺣﻖ. ﺣﺎﻛﻤﻴﺖ. ﻣﻠﺖ. ﻫﺎ. 158. ﺛﺒﺎت. ﺳﻴﺎﺳﺖ. دوﻟﺖ. ﻫﺎ. 159. رﻳﺴﻚ. ﻫﺎي. ﺳﻴﺎﺳﻲ. ﻛﺴﺐ. و ﻛﺎر ﺟﻬﺎﻧﻲ. 165. ﺗﺸﺨﻴﺺ.

نسبت بین اخلاق و منفعت در روابط بین الملل

توسط خانی – ‏2010
این تحقیق نشان می‌دهد که چگونه اتخاذ رویکردی منفعت‌محور در روابط بین‌الملل به‌تدریج به کمرنگ شدن و رخت بربستن اخلاق از تعاملات بین‌المللی منجر شده و نتایجی … در کنار ظهور مادی، دومین نکتة قابل توجه در تبیین مفهوم منفعت خصلت به‌شدت انحصارگرایانه و خودخواهانه آن است؛ از این منظر، اصولاً منفعت به‌صورت تمایل شدید برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *